Lotniczy przełom roku

SylwestrowyLot_ph_male
ZBwStalowejWoli_ph W lutowym numerze Skrzydlatej Polski w Dziale
Z wiatrem w zawody ukazał się artykuł REKORDOWY LOT o ustanowionym przez Mirosława Kowalskiego
w dniu 2 marca 2013 roku Rekordzie Polski
w długotrwałości lotu balonem na ogrzane powietrze,
a w Dziale Nasze trasy notatka LOTNICZY SYLWESTER NAD MORZEM o spotkaniu w Aeroklubie Gdańskim.
Już w EMPiKach! Zapraszam do przeczytania.
W kolejnym numerze NOWY ROK NA WAWELU o lotach zorganizowanych przez Niebo Otwartej Europy
w Krakowie i relacja z II Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI.
Pliki ze styczniowym artykułem BABIE LATO W STALOWEJ WOLI, przedstawiającym relację z fiesty balonowej Babie Lato Stalowa Wola 2013 o puchar prezydenta miasta Stalowa Wola, która odbyła się w dniach 10?12.10.2013 i z wcześniejszymi tekstami na stronie Publikacje.

Napisz komentarz

Losowe fotografie
A_IMG_4426 IMG_4948 L_IMG_5836 M_IMG_5612
Puchar Gordona Bennetta
Dzięki zwycięstwu załogi Mateusza Rękasa i Jacka Bogdańskiego w 2018 w Szwajcarii, 64. edycja tych prestiżowych zawodów, po raz pierwszy po wojnie odbędzie się w Polsce. Planowana była od 28.08. do 4.09.2020 – z powodu pandemii COVID-19 przełożona została na rok 2021. Do trzech razy… Polacy zwyciężyli w 1938 w 26. Pucharze Gordona Bennetta i uzyskali prawo do organizacji Pucharu za rok. 27. Puchar Gordona Bennetta, Lwów – Polska w 1939 został odwołany ze względu na wybuch II Wojny Światowej. W 1983 – w pierwszej powojennej edycji Pucharu kolejne zwycięstwo Polaków i prawo do organizacji następnej edycji Pucharu, którą uniemożliwiono ze względu na żelazną kurtynę. W 2018 w 62. edycji Pucharu ma miejsce pierwsze zwycięstwo Polaków od 35 lat i możliwość organizacji pierwszego Gordona Bennetta w Polsce od 85 lat i globalna izolacja. Artykuł o Hynku i historycznym udziale Polaków w tych zawodach (pdf).
PRZEGLĄD LOTNICZY
Czasopismo dostępne jest w sieciach kolporterskich: Ruch, EMPiK, Kolporter, Garmond Press, Inmedio, Relay. lub w sklepie Możliwy jest zdalny zakup pojedynczego numeru w EMPIK PREMIUM. Można też zamawiać prenumeratę bezpośrednio w PRZEGLĄDZIE LOTNICZYM [W formularzu w okienku „Uwagi” oprócz wymaganych informacji (np. od którego numeru zamawiacie – można wstecz) proszę dopisać: jeszcze „Jestem baloniarzem”. Jeśli Wydawnictwo odnotuje większe zainteresowanie tą tematyką, łatwiej mi będzie wynegocjować więcej miejsca do publikacji tekstów o balonach i zdjęć je przedstawiających.] Wydania elektroniczne
Zareklamuj się!
Najnowsze komentarze