Dla tych co bywają we Wrocławiu i lubią balony

Jeszcze dostępny jest sierpniowy numer Skrzydlatej Polski, zawierający w Dziale Transport mój artykuł ?Jak do Wrocławia to drogą powietrzną?, przedstawiający rozwój lotniska Wrocław/Strachowice ? inwestycje, obsługę ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu oraz obsługę transportów wojskowych do Polskich Kontyngentów Wojskowych, zapewnianą przez Komendę Obsługi Lotniska Wrocław. Zapraszam do przeczytania. Plik wkrótce na stronie Publikacje.

W lipcowym numerze Skrzydlatej Polski w Dziale Nasze trasy ukazała się relacja z Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Sił Powietrznych we Wrocławiu ?F-16 nad Placem Gołębim?.

Na dniach ukaże się wrześniowy numer Skrzydlatej Polski, a w nim dwie notatki:

?Aerostatem do wód? ? relacja z VI Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar SPA, należących do rozgrywek Pucharu Polski, które odbyły się w dniach 18-21 sierpnia 2011 w Nałęczowie.

?4u Aerostaty do zapłaty? ? o balonowej monecie 4 Aerostaty Mazurskie, którą wyemitowano dla upamiętnienia IV Mazurskich Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar Prezydenta Ełku i Puchar balonowy Prezydenta Emiratów Arabskich, które odbyły się w dniach od 11 do 14 sierpnia br. w Ełku.

Szczegółowa relacja i zdjęcia z imprezy w następnym ? październikowym numerze. W nim również notatka ?Z Proszowic nad Racławice? zawierająca relację z II Proszowickich Zawodów Balonowych, które odbyły się w dniach 12-15 sierpnia 2011 r.

Napisz komentarz

Losowe fotografie
A_IMG_4426 IMG_4948 L_IMG_5836 M_IMG_5612
Polecimy znowu
Dzięki zwycięstwu załogi Mateusza Rękasa i Jacka Bogdańskiego w 2018 w Szwajcarii, 64. edycja tych prestiżowych zawodów, po raz pierwszy po wojnie odbyła się w Polsce w 2021. Artykuł: Witamy Aeronautów! o przygotowywanej 64 edycji Pucharu Gordona Bennetta – po trzech niespełnionych zapowiedziach – nareszcie w Polsce, w Toruniu (Nr 7/2021) Relację z Mistrzostw Świata FAI balonów gazowych na długim dystansie, czyli Zawodów o Puchar Gordona Bennetta, które odbyły się w dniach 19-28.08.2021 w Toruniu przedstawia artykuł: Z Torunia w świat (Nr 10/2021). O wcześniejszych dokonaniach Polaków i barierach uniemożliwiających przez 35 lat organizację Pucharu Gordona Bennetta w Polsce pomimo zwycięstw mówi. Artykuł: W hołdie Hynkowi. (Nr 11/2019)
PRZEGLĄD LOTNICZY
Czasopismo dostępne jest w sieciach kolporterskich: Ruch, EMPiK, Kolporter, Garmond Press, Inmedio, Relay. lub w sklepie Możliwy jest zdalny zakup pojedynczego numeru w EMPIK PREMIUM. Można też zamawiać prenumeratę bezpośrednio w PRZEGLĄDZIE LOTNICZYM [W formularzu w okienku „Uwagi” oprócz wymaganych informacji (np. od którego numeru zamawiacie – można wstecz) proszę dopisać: jeszcze „Jestem baloniarzem”. Jeśli Wydawnictwo odnotuje większe zainteresowanie tą tematyką, łatwiej mi będzie wynegocjować więcej miejsca do publikacji tekstów o balonach i zdjęć je przedstawiających.] Wydania elektroniczne
Zareklamuj się!