Dla tych co bywają we Wrocławiu i lubią balony

Jeszcze dostępny jest sierpniowy numer Skrzydlatej Polski, zawierający w Dziale Transport mój artykuł ?Jak do Wrocławia to drogą powietrzną?, przedstawiający rozwój lotniska Wrocław/Strachowice ? inwestycje, obsługę ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu oraz obsługę transportów wojskowych do Polskich Kontyngentów Wojskowych, zapewnianą przez Komendę Obsługi Lotniska Wrocław. Zapraszam do przeczytania. Plik wkrótce na stronie Publikacje.

W lipcowym numerze Skrzydlatej Polski w Dziale Nasze trasy ukazała się relacja z Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Sił Powietrznych we Wrocławiu ?F-16 nad Placem Gołębim?.

Na dniach ukaże się wrześniowy numer Skrzydlatej Polski, a w nim dwie notatki:

?Aerostatem do wód? ? relacja z VI Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar SPA, należących do rozgrywek Pucharu Polski, które odbyły się w dniach 18-21 sierpnia 2011 w Nałęczowie.

?4u Aerostaty do zapłaty? ? o balonowej monecie 4 Aerostaty Mazurskie, którą wyemitowano dla upamiętnienia IV Mazurskich Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar Prezydenta Ełku i Puchar balonowy Prezydenta Emiratów Arabskich, które odbyły się w dniach od 11 do 14 sierpnia br. w Ełku.

Szczegółowa relacja i zdjęcia z imprezy w następnym ? październikowym numerze. W nim również notatka ?Z Proszowic nad Racławice? zawierająca relację z II Proszowickich Zawodów Balonowych, które odbyły się w dniach 12-15 sierpnia 2011 r.

Napisz komentarz

Losowe fotografie
A_IMG_4426 IMG_4948 L_IMG_5836 M_IMG_5612
Puchar Gordona Bennetta
Dzięki zwycięstwu załogi Mateusza Rękasa i Jacka Bogdańskiego w 2018 w Szwajcarii, 64. edycja tych prestiżowych zawodów, po raz pierwszy po wojnie odbędzie się w Polsce. Planowana była od 28.08. do 4.09.2020 – z powodu pandemii COVID-19 przełożona została na rok 2021. Do trzech razy… Polacy zwyciężyli w 1938 w 26. Pucharze Gordona Bennetta i uzyskali prawo do organizacji Pucharu za rok. 27. Puchar Gordona Bennetta, Lwów – Polska w 1939 został odwołany ze względu na wybuch II Wojny Światowej. W 1983 – w pierwszej powojennej edycji Pucharu kolejne zwycięstwo Polaków i prawo do organizacji następnej edycji Pucharu, którą uniemożliwiono ze względu na żelazną kurtynę. W 2018 w 62. edycji Pucharu ma miejsce pierwsze zwycięstwo Polaków od 35 lat i możliwość organizacji pierwszego Gordona Bennetta w Polsce od 85 lat i globalna izolacja. Artykuł o Hynku i historycznym udziale Polaków w tych zawodach (pdf).
PRZEGLĄD LOTNICZY
Czasopismo dostępne jest w sieciach kolporterskich: Ruch, EMPiK, Kolporter, Garmond Press, Inmedio, Relay. lub w sklepie Możliwy jest zdalny zakup pojedynczego numeru w EMPIK PREMIUM. Można też zamawiać prenumeratę bezpośrednio w PRZEGLĄDZIE LOTNICZYM [W formularzu w okienku „Uwagi” oprócz wymaganych informacji (np. od którego numeru zamawiacie – można wstecz) proszę dopisać: jeszcze „Jestem baloniarzem”. Jeśli Wydawnictwo odnotuje większe zainteresowanie tą tematyką, łatwiej mi będzie wynegocjować więcej miejsca do publikacji tekstów o balonach i zdjęć je przedstawiających.] Wydania elektroniczne
Zareklamuj się!
Najnowsze komentarze