Nowy sezon balonowy

 

W majowym numerze Skrzydlatej Polski w Dziale Nasze trasy ukazały się notatki: ?Co nowego w Pobiedniku? mówi o planowanych w najbliższym czasie przez Aeroklub Krakowski dwóch dużych imprezach: w czerwcu – XVIII Krakowskie Zawody Balonowe połączone z V Pucharem Unii Europejskiej Niebo Otwartej Europy, których współorganizatorem jest Biuro Organizacyjne Zawodów Niebo Otwartej Europy, a w lipcu – 50. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. kpt. Franciszka Żwirki. ?Zielony początek sezonu? to relacja z XI Międzynarodowych Wielkanocnych Zawodów Balonowych w Grudziądzu, kwalifikowanych do Pucharu Polski.

jedna wypowiedź o “Nowy sezon balonowy”

  • Marcin Wieczorek AK:

    Witam Pani Ewo,
    W imieniu całej społeczności AK dziękuję ślicznie za napisanie o naszym fajnym stowarzyszeniu na łamach SP.

    Dziękujemy
    Społeczność Aeroklubu Krakowskiego

Napisz komentarz

Losowe fotografie
A_IMG_4426 IMG_4948 L_IMG_5836 M_IMG_5612
Puchar Gordona Bennetta
Dzięki zwycięstwu załogi Mateusza Rękasa i Jacka Bogdańskiego w 2018 w Szwajcarii, 64. edycja tych prestiżowych zawodów, po raz pierwszy po wojnie odbędzie się w Polsce. Planowana była od 28.08. do 4.09.2020 – z powodu pandemii COVID-19 przełożona została na rok 2021. Do trzech razy… Polacy zwyciężyli w 1938 w 26. Pucharze Gordona Bennetta i uzyskali prawo do organizacji Pucharu za rok. 27. Puchar Gordona Bennetta, Lwów – Polska w 1939 został odwołany ze względu na wybuch II Wojny Światowej. W 1983 – w pierwszej powojennej edycji Pucharu kolejne zwycięstwo Polaków i prawo do organizacji następnej edycji Pucharu, którą uniemożliwiono ze względu na żelazną kurtynę. W 2018 w 62. edycji Pucharu ma miejsce pierwsze zwycięstwo Polaków od 35 lat i możliwość organizacji pierwszego Gordona Bennetta w Polsce od 85 lat i globalna izolacja. Artykuł o Hynku i historycznym udziale Polaków w tych zawodach (pdf).
PRZEGLĄD LOTNICZY
Czasopismo dostępne jest w sieciach kolporterskich: Ruch, EMPiK, Kolporter, Garmond Press, Inmedio, Relay. lub w sklepie Możliwy jest zdalny zakup pojedynczego numeru w EMPIK PREMIUM. Można też zamawiać prenumeratę bezpośrednio w PRZEGLĄDZIE LOTNICZYM [W formularzu w okienku „Uwagi” oprócz wymaganych informacji (np. od którego numeru zamawiacie – można wstecz) proszę dopisać: jeszcze „Jestem baloniarzem”. Jeśli Wydawnictwo odnotuje większe zainteresowanie tą tematyką, łatwiej mi będzie wynegocjować więcej miejsca do publikacji tekstów o balonach i zdjęć je przedstawiających.] Wydania elektroniczne
Zareklamuj się!
Najnowsze komentarze